Gegevens van 6,2 miljoen Odido-klanten in handen van criminelen
12 februari 2026Odido is gehackt en daardoor hebben criminelen toegang tot een bestand met klantgegevens van 6,2 miljoen accounts gehad.
Het gaat om de volgende klantgegevens:
- Volledige naam
- Adres en woonplaats
- Klantnummer
- E-mailadres
- Rekeningnummer
- Geboortedatum
- Nummer en geldigheidsdatum van identiteitsbewijs
Er zijn verder geen wachtwoorden, belgegevens of factuurgegevens uitgelekt van klanten.
De eerste signalen van een datalek kwamen afgelopen weekend binnen bij Odido. Odido is toen direct met een onderzoek gestart met een cyberbeveiligingsexpert. Voor zover bekend zijn de data nog niet gepubliceerd. Klanten van Odido ontvangen snel een e-mail van Odido met meer informatie.
Wat kan je doen:
Wees alert op berichten, telefoontjes of mails. De criminelen kunnen deze gegevens gebruiken om geloofwaardig over te komen en nog meer gegevens of geld te stelen. Hoe je nepberichten kan herkennen, lees je hier: Hoe herken ik een nepmail of een nepbericht?
Heb je al een verdachte mail gekregen en heb je al op een phishinglink geklikt? Dan kan je het volgende doen:
- Meld phishing bij de Fraudehelpdesk
- Doe aangifte bij de politie
- Wat moet ik doen als ik op een link in een nepmail heb geklikt?
Heb je verdere vragen of wil je meer duidelijkheid? De meest geüpdatete informatie over de hack kan je vinden op de website van Odido: https://www.odido.nl/veiligheid